Püramiid, ja tema mõõdud

\n"; } ?>
AHDS
".$co."".$ch."".$cd."".$cs."
   Tegelt lugu järgmine.
   Hakkasin otsima eestikeelsest internetist infot püramiidide kohta. Põhimõtteliselt Cheopsi püramiidi vähendatud koopiate ja nende kasutamise kohta. Samuti selle kohta, kuidas ehitada jms. Eriti nagu polnud midagi. Paaris üksikus kohas ainult oli veidi infot proportsioonide põhivalemi kohta. See seisneb tõsiasjas, et kõrgus korrutatud poole Pii-ga annab püramiidi küljepikkuse. Ja sedagi, et tegemis Pi-ga oli aind ühes leitud kohas mainitud. Igal pool mujal oli kasutaud kahe kümnendkohaga jagatist. Suuremate mõõtude puhul läheb aga arvutus siis juba puusse.
   Mõeldud-tehtud. Tegin siis väikse tabeli valmis mõõtudega ja siin allpool asuva kalkulaatori. Tundub, et toimib.
   Ainus asjalik info kasutamise kohta asus aadressil: http://www.videvik.ee/478/kasv.html, kus juttu kasvuhoone ehitamisest. Ega kasutamise kohta ka siin momendil pikemat juttu tule aga vähemalt sobivate mõõtude leidmiseks võiks abi olla.   Siin on põhivalemid põhjaks oleva ruudu küljepikkuse alusel ülejäänud joonisel toodud mõõtude arvutamiseks.

H = 2 * A / Pi
D = SQRT( ( A / 2)^2 + ( 2 * A / Pi )^2 )
S = SQRT( 2 * ( A / 2 )^2 + ( 2 * A / Pi )^2 )

   Siin aga mõned valemid selle kohta, kuidas ülejäänud mõõtudest tuletada püramiidi põhja küljepikkust.

A = SQRT( 4 * D^2 * Pi^2 / ( Pi^2 + 16) )
A = SQRT( ( 2 * Pi^2 * S^2 ) / ( Pi^2 + 8 ) )
A = H * Pi / 2


Galkulaadze

   Siin on püramiidi külgede ja muude asjade kalkulaator. Kui mõnda lahtrisse kirjutada väärtus siis peale arvutamist näidatakse lahtrite taga ka ülejänud väärtused.
   Juhul kui täidetud on mitu lahtrit siis arvutused teostatakse neist esimeses asuvate väärtuste järgi

A =
H =
D =
S =
(C)2000 by Is(s)and Sült