[Fat Eagle (utm)] [Big Recycle Bin]


Recycle Bin Fanclubi kodulehekülg


Veidike Recyclingu ideoloogiast

[Little Bin] Miks "Recycle Bin" ja mitte delete?
Vastus sellele peitub ameeriklaste pühas ja vankumatus usus korduvkasutusse.
Korduvkasutus ise on vana idee aga tarkvaratööstuses on ta loonud täieliku pöörde. Asi seisneb kokkuhoius, uute baitide loomise arvelt ja keskkonna säästmises vanade, juba kasutatud baitide eest.

[Little Bin] Milles idee seisneb?
Vastus on lihtne: Peale andmefaili mittevajalikuks osutumist teisaldatakse ta Recycle Bin-I. Uute programmide, tekstide, tabelite ja andmebaaside loomisel ei hakata nüüd enam uusi baite genereerima vaid võetakse vajalikud baidid Recycle Bin-s asuvatest failidest.

[Little Bin] Kuidas korduvkasutatakse vanu faile?
Peamiselt kasutavad Recycle Bin-s olevaid faile algmaterjalina igasugused programmeerimiskeeled. ROC-d ( Recycling Orientated Compiler) ja ROTE-d ( Recycling Orientate Text Editor) võtavad loodavas failis vaja mineva baidi mõnest Recycle Bin-s olevast failist. Juhul, kui seal vajaliku baiti ei ole küsitakse kasutajalt missuguse faili võib visata Recycle Bin-I, et saada vajalik bait. Uuemad ROC-d ja ROTE-d oskavad baite ümber töödelda biti tasemel. St nad võtavad vajaliku baidi puudumisel baidi, milles on kõik vajalikud bitid olemas. See bait maskitakse ja saadakse tulemuseks töös vajalik bait. Välja filtreeritud bitid lähevad hoidmisele vastavasse puhvrisse, nimega Recycled Bits. Juhul, kui Recycle Bin-s ei ole vajaliku bittide arvuga baiti on võimalik puuduvad bitid mõnele baidile lisada, võttes naid vajaduse korral Recycle Bit-st.

[Little Bin] Milleks Recycle Bin veel hea on?
Esiteks loomulikult võimaldab ta kasutajal taastada vajaduse korral äsja kasutusest eemaldatud faile.
Teiseks võimaldab see õhtuti teie arvutis tuhnival häkkeril välja elada oma kirge tuhnida vanakraami seas ilma, et ta peaks oma maine ja ellusuhtumise ohtu seadma, tuhnides reaalsetes prügikastides ja prügimägedel.

[Little Bin] Mis saab siis, kui ma ei programmeeri?
Ei juhtu midagi hullu. Alati saab avada Recycle Bin-I ja teisaldada kõik seal olevad failid flopikettale. Sellega võite nad transportida, kas mõne programmeerija kätte või viia kasutatud failide kokkuostu. Kasutatud failide kokkuostud asuvad peamiselt suuremate tarkvarafirmade juures.
Samuti võite te kasutatud failid üle Interneti paigutada mõnda ftp serverisse, mis neid vastu võtab. Üks populaarsemaid on ftp://ftp.micro.softcom/recycling/recycledfiles/uploads/ , kuhu saab alati saata oma ülearuseks muutunud failid.
Samuti võib viia oma vanad failid mõne kasutatud failide lammutuskoja juurde.

Recycle Bin Fanclubi liikme meelespea.

  1. Sina ei pea mitte faili füüsiliselt kustutama vaid pead tema prügikasti viskama
  2. Sina ei pea mitte oma prügikasti ümber nimetama.
  3. Sina ei pea mitte ilma asjata oma prügikasti sisu tühjaks tegema.
  4. Sina ei ära himusta teisi programmeerimiskeeli peale ROC-ide.
  5. Sina ära kasuta peale ROTE-de ühtegi teist tüüpi tekstitöötlusvahendeid.
  6. Sina ei tohi isegi mõelda sellele, et Sa oma kasutatud failid saadaksid NUL: seadmesse.

Viimane uuendus 27.Mar.1998a. Is(s)and Sült poolt.